сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се’ за домот на „Скопски аутлет саем“

Од денеска до 15 јуни ќе се одржува саемската манифестација „Скопски аутлет саем“. Стотици производи за домот, по несекојдневни и специјални цени, ќе бидат изложени на 7.000 метри квадратни, во три хали и на повеќе од 60 штандови.

saem-500

Последни вести

Под мотото „Се за вашиот дом!“, од денеска до 15 јуни ќе се одржува саемската манифестација „Скопски аутлет саем“. Стотици производи за домот, по несекојдневни и специјални цени, ќе бидат изложени на 7.000 метри квадратни, во три хали и на повеќе од 60 штандови.

Скопски саем минатата година ја воведе оваа манифестација која има продажен карактер и е наменета само за потрошувачите. Посетителите ќе можат да купат автомобили, бела техника, опрема за дворови и тераси, алати, опрема за домаќинство, завеси, постелнина, душеци, врати, подови…

На „Скопскиот аутлет саем“ учествуваат повеќе компании, како Технокооп, Интер Мебел (Струмица), Интер Мобел (Тетово), Јуниор, Федербау, Фејдом, Леснина-Ми, Фатина, Софа студио, Интер фантазија, Кристина Дамил, Симак-Симпо, Југоекспорт Стил, Цептер, Тач.

Влезот за сите посетители на „Скопскиот аутлет саем“ е бесплатен. Организаторите очекуваат повеќе од 50 илјади посетители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести