четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се за позата 69: Секс без граници

download (2)

Последни вести

Со движење на усните и рацете на партнерот му ги стимулираме ерогените зони за што е потребна малку и фантазија, но и комуникација за да знаете што ви одговара.

Таканаречената поза 69 е сексуална положба на телото во која двете лица истовремено се наоѓаат свртени на спротивна стана и едниот другио орално го заговолува. Идеална е за достигнување на заедничкиот врв.

Класична поза

Положбата е лежечка. Ако жената е над мажот, таа да бира силата и динамиката на игра. Со движење на усните и рацете на партнерот му ги стимулираме ерогените зони за што е потребна малку и фантазија, но и комуникација за да знаете што ви одговара.

par-1396808662-32234

Кога мажот е над жената, потребна е малку поголема контрола на движењата и длабочината. Оваа положба може да се направи и лежејќи на страна што на партнерите им дава дополнителна слобода.

Напредна поза

Доколку сакате да испобате нешто ново, пробајте да ја зачините класичната поза 69. Мажот наместо да лежи може да седи, клечи или да стои.

Додека мажот на пример клечи на креветот или покрај него, партнерката се држи на лактите, а со бедрата се потпира на неговите рамена, а мажот ја придржува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести