петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Се заби директно во цистерна, сообраќајка кај Ваљево

skoda-cisterna500

Последни вести

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила денека во близина на Ваљево животот го загуби возач на автомобил марка „шкода фелиција“ со белградски регистерски таблички, кој летнал под цистерна која доаѓала од спротивниот правец.

Возачот починал на лице место, а очевидци за српки Телеграф посочиле дека возачот на автомобилот извесно време пред сударот преминувал од едната во другата лента, се додека не налетал на цистерната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести