четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 18

Се забил со автомобил во камион и веднаш починал

Од полицијата денес информираат дека до несреќата дошло кога Д.А. управувајќи автомобил „Голф 3“ удрил во камион Сканија со полуприколка кој го управувал А.М. (61) од Стојаково. Возачот починал на лице место, а смртта била констатирана од страна на лекар од итна медицинска помош. На местото на несреќата извршен бил увид во присуство на јавен обвинител по чија наредба телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

камион

Поврзани вести

Од полицијата денес информираат дека до несреќата дошло кога Д.А. управувајќи автомобил „Голф 3“ удрил во камион Сканија со полуприколка кој го управувал А.М. (61) од Стојаково.

Возачот починал на лице место, а смртта била констатирана од страна на лекар од итна медицинска помош.

На местото на несреќата извршен бил увид во присуство на јавен обвинител по чија наредба телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Најчитани вести