среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Се забрзува процедурата за лиценци во угостителството

Согласно процедурите што денеска ќе ги промовира ресорниот министер Беким Назири, се очекува двојно, односно тројно забрзување на постапката за издавање на лиценците.

ekonomija

Последни вести

Министерството за економија воведува нови процедури со кои значително ќе се забрза издавањето лиценци за вршење угостителска дејност и за продажба на алкохолни пијалаци.

Согласно процедурите што денеска ќе ги промовира ресорниот министер Беким Назири, се очекува двојно, односно тројно забрзување на постапката за издавање на лиценците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести