четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Се задуши 26-годишно момче во Штип

misko500

Последни вести

Во петокот вечерта Штип го потресе голема трагедија, во која несреќно загина 26-годишниот М.С. од Штип. Трагедијата се случила по пијанка со друштвото, во која сите се напиле и заспале, по што 26 годишниот М.С не се разбудил.

Како што пшренесува ТВ Стар, тој со друштво во стан во зграда во населбата „8 Ноември” се забавувале до раните утрински часови. Потоа сите заспале. Додека спиел, младиот М.С. обилно повратил од што и се задушил. За жал никој од пријателите во собата не се разбудиле и не успеале да му помогнат.

Откако сите се разбудиле, доцна попладнето дознале што всушност се случило со нивниот пријател. Веднаш повикале брза помош и полиција, но веќе било доцна за каква било интервенција.

Полицијата вчера повеќе часови биле присутни во станот, но официјални информации се уште немаат.

Младиот Мишко бил погребан вчера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести