четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се заканил на сопружници дека ќе ги убие и им побарал пари

kradec-3

Последни вести

Дваесет и деветгодишниот струмичанец И.Н. доби кривична пријава поради разбојништво.

Тој маскиран влегол во домот на П.Б. (88) и Ѓ.Б. (89), ја уништил телефонската инстлација, им се заканил дека ќе ги убие и им побарал пари.

Ѓ.Б. успеала да му ја тргне маската на пријавениот, по што го препознала, а истиот се  дал во бегство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести