Крими хроника

Се замозапали маж од Волково

Се замозапали маж од Волково
Се замозапали маж од Волково

Вчера година околу 14.20 часот во полициската станица „Чаир“, од екипа на итна медицинска помош било пријавено дека во село Волково Ж.У.(54) од Скопје со поливање на непозната течност се самозапалил.

Истиот се здобил со изгореници во пределот на главата и телото по што бил префрлен во градската болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош по што бил задржан за лекување.