среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Се запали автобус со американски студенти во Грција

Автобус кој превезувал дваесет и двајца американски студенти и нивниот професор во Грција се запалил, но никој не е повреден.

download

Последни вести

Автобус кој превезувал дваесет и двајца американски студенти и нивниот професор во Грција се запалил, но никој не е повреден.

Пожарот избил ноќеска додека туристичкиот автобус бил на автопат.

Американските студенти биле на екскурзија на грчкиот остров Пелопонез. Причините за пожарот засега не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести