понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 78

Се запали камион на Плетвар

gori-kamion2-640x360

Поврзани вести

На планинскиот превој Плетвар, денеска се запали товарно возило. Причините за опожарувањето на камионот не се познати, но навремено е спречена поголема катастрофа.

1kamion

gori-kamion2

2kam

Фото: Маркукуле.мк

Најчитани вести