среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 40

Се запали куќа во Битола: Петгодишно дете се бори за живот

pozar

Последни вести

Петгодишно дете се бори за живот по пожарот  на куќа во улицата Мукос во Битола. Како последица од огнената стихија детето се здобило со изгореници по рацете, нозете и лицето.

Секторот за внатрешни работи Битола ги испитува причините за пожарот.

Најчитани вести