четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Се запали куќа во Неготино, настрадани нема

Причините за пожарот и предизвиканата материјална штета се уште се утврдуваат.

pozarrrrrr500

Поврзани вести

Изутрина околу 4 часот избувнал пожар во семејна куќа во Неготино, на улицата „Цандо Кожинков“.
Како што информира Противпожарната единица, изгореле дел од таванската конструкција и од покуќнината.

Причините за пожарот и предизвиканата материјална штета се уште се утврдуваат.

„Пламените јазици зафатија еден дел од братска семејна куќа во Неготино. Изгоре дел од таванот изграден од греди и трски, како и дел од покуќнината. Пожарот беше навремено пријавен и веднаш интервениравме со едно противпожарно возило и тројца пожарникари,“ изјави Иле Илиев, командир на неготинската територијална противпожарна единица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести