Балкан

Се запали патнички воз во Хрватска

Се запали патнички воз во Хрватска

Патнички воз што сообраќал на релација Книн – Шибеник се запалил непосредно пред влегувањето во железничката станица во Унешиќ, место во северна Далмација.

Пожарот бил изгаснат околу осум часот, а никој од патниците не е повреден, пренесува новинската агенција Хина.

Во текот на денот ќе биде извршен увид за да се утврдат причините за пожарот и штета која што е предизвикана.