среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Се запали патнички воз во Хрватска

Возот се запалил непосредно пред да влезе на железничката станица

pruga

Поврзани вести

Патнички воз што сообраќал на релација Книн – Шибеник се запалил непосредно пред влегувањето во железничката станица во Унешиќ, место во северна Далмација.

Пожарот бил изгаснат околу осум часот, а никој од патниците не е повреден, пренесува новинската агенција Хина.

Во текот на денот ќе биде извршен увид за да се утврдат причините за пожарот и штета која што е предизвикана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести