четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Се запали пицерија во Центар

Засега не се познати причините за пожарот ниту висината на матерјалната штета.

pozarr

Поврзани вести

Пожар избувнал попладнево во пицерија во центарот на Скопје.

Пред опожарената пицерија „Леоне“, која е во преминот кај „Палома Бјанка“ се забележани протипожарни екипи кои, за среќа успеале да ги совладаат пламените јазици.

Засега не се познати причините за пожарот ниту висината на матерајлната штета.

Од МВР потврдуваат дека кај нив пријавено е дека опожарен е оџак на објект во Палома Бјанка.

Најчитани вести