сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Се запали познат трговски центар во Москва, евакуирани над 1000 луѓе (ВИДЕО)

trgovski-pozar-moskva-640x853

Последни вести

Во овие моменти над Москва се гледаат огромни црни облаци чад, а според првичните информации се работи за пожар кој избувнал во еден од најпознатите трговски центри во градот.

Според првичните информации веќе близу 1000 луѓе се евакуирани во познатиот шопинг центар кој се наоѓа во срцето на Москва.

Најчитани вести