сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се запали ресторан во Белград, шест лица повредени

Од работилницата на приземјето на станбената зграда, започнал да излегува густ чад. Во моментов на пожарот, во ресторанот имало 20 гости, меѓу кои и деца.

restoran

Поврзани вести

Ресторан за брза храна „Код дебелог“ во улица „Светогорска“ бр. 48 во Белград се запалил денеска нешто пред 20 часот,  а на лице место стигнале пожарникарите и Брза помош. Причина за пожарот била експлозија на плинска боца. Пожарот е изгасен.

Од работилницата на приземјето на станбената зграда, започнал да излегува густ чад. Во моментов на пожарот, во ресторанот имало 20 гости, меѓу кои и деца.

Иако не е официјално потврдено, повредени се неколку работници на овој ресторан.

Екипите се на терен и прават увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести