среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Се запали стан во Аеродром

Според првичните информации пожарот ја зафатил дневната соба, а пожарникарите го изгасиле огнот кратко по пристигнувањето, пренесува Република.

пожар

Последни вести

Пет возила на против пожарната единица од Скопје вечерва интервенираа на пожар во стан на улица ‚‚Владимир Комаров“.

Според првичните информации пожарот ја зафатил дневната соба, а пожарникарите го изгасиле огнот кратко по пристигнувањето, пренесува Република.

Увид ќе вршат екипи на СВР Скопје.

Најчитани вести