четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Се запали зграда во скопската населба Даме Груев – се задуши еден пожарникар

Во Скопската населба Даме Груев улица Лука Геров, синоќа околу 23 часот изби пожар. Според неофицијалните информации, истиот од вториот кат се проширил низ зградата. Причинител е ќумбе кое експлодирало во стан на вториот спрат.

чадот

Поврзани вести

Присутна беше полиција и три возила на противпожарна бригада, две возила на итна помош.

Во чадот се задушил само член на противпожарна бригада, бидејќи, боците со кислород биле надвор од употреба. Причинета е штета, но нема посериозни повредени или загушени од чадот.

Најчитани вести