Крими хроника

Се запалија две бараки во скопско Ченто

Се запалија две бараки во скопско Ченто

Две бараки се запалиле доцна попладнево во скопската населба Ченто.

Според првичните информации, нема жртви, но предизвикана е материјална штета.

Противпожарната бригада со четири возила интервенирала за кратко време спречувајќи пожарот да се прошири.

Во едната барака, како што објави весникот „Вечер“, немало никој, а во другата имало жена која во моментот на пожарот спиела. Соседите кои први го забележале чадот за среќа на време успеале да ја алармираат и спасат.

Причините за пожарот засега не се утврдени.