недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се запалија две бараки во скопско Ченто

Пожар избувна во бараки во населбата Ченто, со брза интервенција на пожарникарите спречена е поголема несреќа

pozar

Поврзани вести

Две бараки се запалиле доцна попладнево во скопската населба Ченто.

Според првичните информации, нема жртви, но предизвикана е материјална штета.

Противпожарната бригада со четири возила интервенирала за кратко време спречувајќи пожарот да се прошири.

Во едната барака, како што објави весникот „Вечер“, немало никој, а во другата имало жена која во моментот на пожарот спиела. Соседите кои први го забележале чадот за среќа на време успеале да ја алармираат и спасат.

Причините за пожарот засега не се утврдени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести