сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се затвори пролетниот Моден викенд Скопје

Дизајнерката Лидија Георгиева ја престави својата најнова колекција „Допир“ која е во релација со инспирацијата од нејзините колекции работени на самиот почеток на нејзината кариера.

IMGM8731-2 (1)

Поврзани вести

На последниот ревијален ден на деветтото издание на Моден викенд Скопје, љубителите на модата ги проследија колекциите на Роберт Ивановски, Александра Митковска, Лидија Георгиева и Росица Мршиќ вчера во салонот Порше Македонија во Скопје.

Шестиот ден го отвори дизајнерот Роберт Ивановски кој со моден перформанс прикажа
дел од колекцијата „Wounded“ за пролет/лето 2014 година. Инспириран од страдањето на
невините луѓе во војните Поповски ја намени колекцијата „за храбри и бунтовни луѓе кои
сакаат да се издвојат од толпата“.

Целокупната колекција за есен/зима ‘14/’15 од „Vibrazioni by Aleksandra Mitkovska“ беше
прикажана на видеобим во изложбениот салон на Порше Македонија.

Дизајнерката Лидија Георгиева ја престави својата најнова колекција „Допир“ која е во
релација со инспирацијата од нејзините колекции работени на самиот почеток на
нејзината кариера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести