сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 46

Се зголемува поддршката на Владимир Путин

putin

Последни вести

Поддршката на рускиот претседател Владимир Путин го достигна својот максимум во изминатите четири години, покажува истражувањето на Серускиот центар за истражување на јавното мислење, јави ТАСС.

Седумдесет и четири проценти од Русија ќе гласаат за Путин, доколку тој се кандидира за претседател во 2018 година, 15 отсто нема да се определат за него, а 11 отсто се уште не можат да одговорат на тоа прашање.

Седумдесет отсто од оние Руси кои сметаат дека Путин се уште не реализирал многу од своите предизборни ветувања, сепак ќе го поддржат на претседателските избори по две години.

Најчитани вести