понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Се знаат најголемите разочарувања на СП 2014

2

Последни вести

Најпознатиот фудбалски сајт “Гол”, откри кои пет фудбалери се во игра за титулата најголемо разочарување на јубилејното 20. Светско првенство во Бразил.

Прв на списокот е натурализираниот репрезентативец на Шпанија, Диего Коста кој не постигна ниту еден погодок на трите натпревари од групната фаза иако на сите три натпревари доби предност пред Фернандо Торес и Давид Вилја.
Следен на списокот е репрезентативецот на Англија, Стивен Џерард кој е најголем виновник за минималниот пораз во дуелот против репрезентацијата на Уругвај.

Во топ пет има место и за капитенот на фудбалската репрезентација на Шпанија, искусниот голам Икер Касиљас кој прими седум погодоци за 180 минути.

Во игра за “престижната” награда е и репрезентативецот на Аргентина, Гонзало Игуаин кој нема постигнато погодок на четри натпревари.

Како и што се очекуваше, последното место е резервирано за контроверзниот напаѓач на Италија, Марио Балотели кој е посочен како главен виновник за срамната елиминација во групната фаза.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести