вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Седмата Меѓународна графичка работилница „Софија“

graficka_rabotilnica_sofija_mgs-480x318

Поврзани вести

Денеска во Богданци ќе се одржи завршната изложба на седмата Меѓународна графичка работилница „Софија“.

На изложбата ќе бидат претставени делата што во изминатите десет дена ги создадоа 18 уметници (графичари) од Македонија, Србија, Бугарија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, кои учествуваа на годинешното издание на работилницата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести