вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Седница на ДИК за Избирачкиот список и финансискиот план за изборите

102853905

Последни вести

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи седница на која треба да биде усвоен извештај за прогресот од вкрстените, теренските и административните проверки заради ажурирање на Избирачкиот список.

Исто така на дневен ред на седницата е и финансиски план за распределба на средства за предвремените парламентарни избори на пратеници во Собранието.

Најчитани вести