четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 43

Седница на ДИК за поднесените кандидатски листи

dik

Поврзани вести

Државната изборна комисија денеска ќе ја одржи 41-вата седница.

НА Дневен ред на Комисијата како што информираат оттаму е разгледувањето и потврдување на поднесените кандидатски листи за предвремените парламентарни избори за избор на пратеници во Собранието на Р. Македонија на 5 Јуни 2016 година.

Најчитани вести