среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Седница на Државната изборна комисија

Седница на ДИК

drzavna izborna komisija

Поврзани вести

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница согласно решението за распишување на претседателски избори на 13-ти април од спикерот Трајко Вељаноски.

На седницата ДИК ќе расправа по роковникот за извршување на изборните дејствија за спроведување на изборите за претседател на Република Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести