понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Седница на Националниот совет за евроинтеграции

Последни вести

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Националниот совет за евроинтеграции.

На дневен ред се Извештај за реализираните активности од Националната програма за усвојување на правото на Европската унија, ревизија 2014 година, за периодот 01.07.2014-30.09.2014 и планот на активности на Националниот совет за евроинтеграции за реализација за периодот ноември 2014 – ноември 2015 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести