понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Седница на Националниот совет за евроинтеграции

sobranie-1-500

Поврзани вести

Првата седница на Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе се одржи во овој состав на Парламентот.На седницата ќе се расправа за извештаите за реализираните активности од националната програма за усвојување на правото на ЕУ, ревизија 2014 година за периодот од 1 јануари оваа година до 31 март.

Седницата се очекува да ја води пратеникот Илија Димовски кој е заменик-претседател имајќи предвид дека пратениците од опозицијата не учествуваат во работата на Парламентот.

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи и Комисијата за култура.

Пратениците треба да го разгледаат Предлог – буџетот на Република Македонија за 2015 година во делот што се однесува на културата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести