четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Седница на собраниската Комисија за европски прашања

soranieslss

Поврзани вести

Комисијата за европски прашања денеска ќе одржи седница во Собранието на Република Македонија.

Членовите на Комисијата ќе дебатираат за Извештајот за реализираните активности од Националната програма за усвојување на правото на Европската унија, Ревизија 2014 за периодот од 1.04. до 30.06.2014 (втор квартал).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести