сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Седница на Советот за безбедност на Македонија

vila-vodno-500

Последни вести

Советот на безбедост на Република Макдонија денес ќе одржи седница која ќе се одвива во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов во Вила Водно.

Советот за безбедност ќе заседава во состав: Ѓорге Иванов, претседател на Република Македонија, Трајко Вељаноски претседател на Собранието, Никола Груевски претседател на Владата, Зоран Јолевски министер за одбрана, Гордана Јанкулоска министер за внатрешни работи, Никола Попоски министер за надворешни работи, како и Вели Креци, Фљора Кадриу и Насер Сејдини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести