четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Седници на две собраниски комисии

aaaaaa

Последни вести

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за еднакви можности на жените и мажите и за политички систем и односи меѓу заедниците.

Комисијата за еднакви можности на жените и мажите ќе ги разгледува измените и дополнувањата на Законот за еднакви можности на жените и мажите, во второ читање.

На дневен ред на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците се измените и дополнувањата на Законот за судските такси и дополнувањето на Законот за извршување на санкциите, двата во второ читање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести