четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Седници на две собраниски комисии

Последни вести

Законодавно-правната и Комисијата за транспорт, врски и екологија денеска ќе заседаваат во Собранието на Република Македонија.

Пред Законодавно-правната комисија се предлог – измените и дополнувањата на законите за пожарникарството, за безбедност и здравје при работа и за здравјето на растенијата, сите во прво читање, Статутот на Агенцијата за електронски комуникации во втора фаза, како и Барањето за давање автентично толкување на член 10 од Законот за јавните набавки, а во врска со членовите 65 и 66 од Законот за водостопанствата, поднесено од пратеникот Зоран Илиоски.

Статутот на Агенцијата за електронски комуникации ќе го разгледа и Комисија за транспорт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести