четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Седници на три собраниски комисии

Седници на три собраниски комисии

sobranie

Поврзани вести

Во Собранието денеска седници ќе одржат Законодавно-правната комисија, Комисијата за труд и социјална политика и Комисијата за култура.

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за филмска дејност, по скратена постапка, е единствената точка на дневниот ред на седниците на Законодавно-правната комисија и на Комисијата за култура.

Членовите на Комисијата за труд и социјална политика на денешната седница ќе расправаат по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за мирно решавање на работните спорови, во второ читање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести