четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Седници за две собраниски комисии

komisija-500

Последни вести

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за здравство и за транспорт, врски и екологија.

Единствена точка на дневниот ред на Комисијата за здравство е Предлог-законот за изменување на Законот за здравствената заштита, по скратена постапка – второ читање.

Членовите на Комисијата за транспорт, врски и екологија ќе ги разгледаат Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, по скратена постапка – второ читање и Годишниот извештај за реализација на програмата за работа на Агенцијата за цивилно воздухопловство на Република Македонија за 2013 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести