сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Седум aтрактивни локации за влез на нови инвестиции во општина Илинден

500sropanski_kompleks_Ilind

Последни вести

Општина Илинден објави нови седум атрактивни локации на градежно земјиште, со намена Г2 – лесна и незагадувачка индустрија.

Право на учество на јавното наддавање имаат физички и правни лица кои што ќе достават Пријава за учество во електронско јавно надавање. Пријавите можат да се достават до 7 октомври 2014 година до 16 часот.

Во прилог се наоѓа табеларен преглед во кој се дадени податоци за градежната парцела, намената на градежната парцела, вкупната површина на градежната парцела, површина за градење, катност, процент на изграденост, коефициент на искористеност, почетна цена по метри квадратни, вкупна почетна цена и депозит за учество на јавното наддавање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести