среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Седум креативни дополнувања на најдобрите пози

3361_sexy-shutterstock_21851674_630x0

Поврзани вести

Доколку сте во долга врска или брак постои опасност сексот по некое време да ви стане рутински или ова уживање да почнете да го доживувате како обврска. За тоа да не се случи неопходно е од време на време да воведувате нови, мали, но сепак значајни, кои ќе го освежат сексуалниот однос и ќе го зголемат уживањето.

1. Доги на лактови

Во традиционалната верзија на оваа поза жената клечи на колена и се потпира на дланките, а мажот е зад неа. Но, наместо да се потпирате на дланките, потпрете се на лактите. Промената на аголот ќе му годи на вашиот партнер и ќе му овозможи подлабока пенетрација.

2. Доги со шал

Клекнете на колена и потпрете се со дланките, а вашиот партнер нека ве врзе со ремен или шал околу колковите. Еден дел нека држи в рака и нека ве повлекува кон себе и попушта со брзина која двајцата ќе ја договорите. Со ремен или шал, тој ќе се чувствува доминантен, а целата атмосфера ќе стане пожешка.

3. Мисионерска со дополнително триење

Во традиционалната верзија на оваа поза, жената лежи на грб, а мажот на неа и меѓу нејзините нозе. Наместо тој да се смести меѓу вашите нозе, вие провлечете ги своите меѓу неговите. Стегнете ги една до друга и на тој начин ќе создадете повеќе триење, па вагината ќе ви изгледа подлабока, а нему чуството ќе му биде поубаво.

4. Жената одозгора со дополнителна стимулација на клиторисот

Наместо да го опчекорите својот маж додека лежи на грб со испружени нозе, нека ги собере во колената. Кога ќе го опчекорите, една нога ставете меѓу неговите бутови, а другата настрана. На тој начин добивате прилика да ја контролирате длабочината и аголот на пенетрација.

5. Жената одозгора со неговите нозе раширени во колената

Ова е уште една верзија на позата во која жената одозгора, само што овој пат таа е свртена со грб. Во оваа варијација, вашиот партнер треба да лежи на грб, а табаните треба да му се допираат додека колената се оддалечени едно од друго. Седете на него и навалете се малку напред за и клиорисот да ви биде стимулиран. За тоа време можете и да си играте неговите тестиси и да му го масирате делот меѓу тестисите и анусот.

6. Жената одзгора бочно

Наместо да седите на партнерот свртени со лицето кон него, дајте му поглед од профил. За да одржувате рамнотежа, можете малку да се навалите малку наназад и рацете да ги сместите покрај него. Додека сте горе можете и да се вртите додека пенетрацијата е во тек така ќе создадете дополнително триење.

7. Мисионерска со јога движења

Било да сте експерт во јога или само што сте почнале да се занимавате со неа, ако во текот на сексуалниот однос ја примените позата „среќно бебе“, поза во која мажот е одозгора позата може да биде уште по пријатна. Наместо додека лежите на грб ги држите нозете подигнати високо, а потоа нозете спуштете ги кон себе, а потоа раширете ги . Оваа поза ви го опушта долниот дел од телото, а ви ги отвора бутовите и колковите, по што овозможува длабока пенетрација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести