четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Седум лица повредени во судир на два трамваи

tramvajjj

Последни вести

Седум лица се повредени во судир на два трамваи кој што се случиул денес претпладне во Белград, пишуваат српските медиуми повикувајќи се на информации од Брзата помош.

-Возачот на еден од трамваите е свесен, но не е во можност да го реконструира настанот, поради што е префрлен во Ургентниот центар, изјавила портпаролката на брзата помош Нада Мацура.

Сударот се случил утрово на улицата Милентиј Поповиќ. На местото на несреќата веднаш се јавиле две возила на Брзата помош.

Најчитани вести