понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Седум од седум за МЗТ Скопје

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Македонскиот кошаракрски шампион МЗТ Скопје го забележа седмиот триумф во исто толку натпревари во Суперлигат,а откако во СЦ „Борис Трајковски“ славеше над Куманово со 97:85.

Уште од самиот старт ираниците на трнерот Зоран Мартич тргнаа фуриозно и по само десет минути игра обезбедија предност од дваесет поени разлика (36:16) која на крајот и покрај останатите три загубени периоди се претпостави како клучна за победата.

Центарот Тодор Гечевски, одигра маесетрална партија и постигна 25 поени, додека во поразениот тим најмногу се истакнаа Врањеш со 23 и Луковиќ со 19 поени.

Со овој триумф на три кола пред крајот МЗТ Скопје се зацементира на врвот, додека кумановци се третопласирани со три победи и четири порази.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести