вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седум убиства и самоубиство на Флорида

stop-Shooting500

Последни вести

Педесет и едно годишен маж ја уби својата ќерка и шест внуци во масовна пукотница во својот дом на Флорида, соопштуваат тамошните медиуми.

По убиството на семејството, мажот идентификуван како 51-годишен Дон Чарлс Спирит сам си пресудил. Инцидентот се случил во малиот град Бел.

Причината за убиството се уште не е позната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести