четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Седум украински војници убиени во источна Украина

Седум украински војници беа убиени изминатите 24 часа во судири меѓу проруските сепаратисти и владините сили во источна Украина, пренесува МИА.

vojnici-1-640x294

Поврзани вести

Деветмина украински војници се ранети, се наведува во соопштението на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина.

Најчитани вести