Секс

Седум знаци дека е одличен љубовник, обрнете внимание како јаде

Седум знаци дека е одличен љубовник, обрнете внимание како јаде

Сексолозите одговорија на прашањето: Како можете да ги уочите знаците каков е вашиот партнер во сексот и пред да се најдете меѓу чаршавите, Cosmopolitan.rs.

1. Знае да свири гитара

Постои нешто посебно во мажите кои умеат да свират гитара, а освен тоа добра е вест е и тоа што баш овој талент ги прави добри во кревет.

mladic-sa-gitarom-1384434637-19824

2. Начинот на кој јаде

Набљудувајте го како јаде и лесно ќе можете да процените како ќе се однесува кон вашето тело ако има прилика за тоа. Ако ждрига по јадење, тој е дефинитивно фан на инстант задоволства. Меѓутоа, што тој јаде ќе ви ја претстави вистинската слика. Ако неговата диета е ригорозна, тоа може да има негативен ефект на неговиот перформанс во кревет. Важно е да внесува доволно грозја, витамин Ц, како и овошје и зеленчук/

3. Плата

Студијата на Универзитетот Њукасл во Британија која е направена на 1.534 жени, објавила дека неговите примања се високо поврзани со неговите позитивни впечатоци да ја однесе жената до врвот. Не е дека парите можат да го купат оргазмот, но доколку сте со маж кој е финансиски задоволен и стабилен, тоа многу ќе помогне.

par-na-kaucu-1415375815-50773

4. Не изгледа како од насловна, но редовно вежба

Можеби ова е очигледно, но мажите кои се во добра форма се подобри во кревет. Сепак, постои нешто апсолутно неатрактивно кај мажите кои премногу вежбаат. Тој не треба да поминува повеќе време во теретана отколку со вас. Важно е да се најде рамнотежа.

5. Самодовербата избива од него

Студијата покажала дека мажите кои се екстровертни имаат многу позадоволен став кон сексот затоа што се подготвени да ги пробаат сите нови работи. Обрнете вниман ие на неговиот говор на телото. Тој би требало да биде отворен, така да не ги прекрствува своите раце или нозе и да го држи вашиот поглед. Забележете ги и нервоз ните движења, тоа може да биде и добра работа. На пример, ако го допира својот врат тоа може да биде сензуален гест кој навестува каде би сакале вашите бакнежи да се најдат подоцна.

par-1415909356-51084

6. Ви испраќа интересни пораки

Кога знаете дека сте пожелни, тоа е еден од најдобрите афродизијаци на светот, така да праѓањето на интересна порака е одличен начин да се започне предиграта пред состанокот. Ако е отворен за испраќање на остри пораки, тоа покажува дека тој отворен за тоа што ќе добиете во кревет, а сака и да експериментира и да научи уште повеќе.

7. Па…тој е добар дечко

Клучот за добриот секс е можност да се изразите себе и се она што мислите. Што поотворен, внимателен и благороден маж имате покрај себе, поголема е веројатноста дека е таков во кревет, што вас ќе ве направи опуштена и ќе ви даде храброст да ги изразите вашите желби. Тој ја има способноста и да ве насмее. Ако имате доверба и сигурност, без оглед дали е во прашање долга врска или нов партнер, тогаш оргазмите стануваат одлични.