петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седумдесет и тригодишен битолчанец предизвикал пожар

spanija, pozar

Поврзани вести

Седумдесет и тригодишниот В.Г. село Буково, битолско  предизвикал пожар со што предизвикал и општа опасност.

На 22. април оваа година, околу 10,30 часот во Битола кај месноста викана „Буковски Мост“ битолчанецот предизвикал пожар на земјоделска парцела во негова сопственост, при што се опожарени помошна просторија, сопственост на лице од Битола и мобилен тоалет при што предизвикал материјална штета од околу 30.000 денари.

Против него е покрената кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести