понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Нова трагедија, усмртен пешак

Седумдесет и осум годишниот Ф.В. од скопско ’Ржаничино попладнево го загуби животот во сообраќајна несреќа која околу 17:30 часот се случила на главната улица во селото.

пешак

Поврзани вести

Според информациите до кои дојде Курир, во мажот удрил автомобил „Застава“ управуван од 31 годишниот И.Ј. од Велес.

Веднаш била повикана итна медицинска помош која можела само да констатира смрт кај прегазениот пешак.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата и презема мерки за нејзино расчистување.

Најчитани вести