сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седумгодишно дете загина во струмичко

policiska-lenta1

Последни вести

Дете загина во трагична несреќа вечерва околу 18:30 часот во струмичкото село Куклиш.

Седумгодишниот Ване Милушев загинал паѓајќи од предниот браник на тракторот со кој управувал неговиот татко.

Ване биле прегазен од тракторот и со тешки повреди веднаш бил префрлен во Медицинскиот центар во Струмица.

За жал лекарите немале ниту можност да се обидат да му помогнат бидејќи тој починал на патот кон болницата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести