петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Седумгодишно дете прегазено во Бутел

Од полицијата информираат дека автомобил непозната марка управуван од засега непознато лице удрило во детето пред Зелениот пазар.

бутел

Поврзани вести

По незгодата возачот со истото возило го пренел пешакот-дете до амбулантата во Бутел, по што го напуштил лице местото, а повреденото дете со возило на брза помош било пренесено во ГОБ „Св.Наум Охридски“, каде биле констатирани тешки повреди (скршена лева клучна коска на рамото) и по укажаната лекарска помош е пуштено на домашно лекување, се наведува во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести