петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Седумина повредени во тешка сообраќајка кај Велес

Комбето со кое се превезувале работниците се превртело и излетало од патот, додека работниците од Тетово се враќале дома во Кавадарци.

images (1)

Поврзани вести

Седум работници од Кавадарци се повредени во сообраќајната несреќа која се случила вчера околу 17 часот на автопатот на делницата Велес – Градско, кај селото Виничани.

Комбето со кое се превезувале работниците се превртело и излетало од патот, додека  работниците од Тетово се враќале дома во Кавадарци.

Тројца од нив се потешко повредени и однесени во Клиничкиот  Ургентен центар, а четворица се пуштени на домашно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести