понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Седдумина уапсени во акцијата во Куманово

Утринава почна обемна акција на МВР за пронаоѓање и лишување од слобода на лица, соработници и логистичари на криминално-терористичката група од кумановската Дива Населба.

Седумина уапсени во акцијата во Куманово

Седумина уапсени во акцијата во Куманово

Поврзани вести

Врз основа на анализа од досега прибавените докази од истрагата во врска со настаните од 9 и 10 мај годинава во кумановската населба Диво Насеље, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, издаде Наредба за спроведување на истражна постапка за уште седум македонски државјани.

Осомничените, кои се товарат за „Терористичка организација” од член 394-а, и „Тероризам” од член 394-б, се изведуваат пред Судија на претходна постапка.

Надлежниот јавен обвинител до Судијата на претходна постапка достави Предлог за определување на мерка притвор.

Тие, според…

Најчитани вести