Крими хроника

Седуммина повредени во тешка сообраќајка во Битола

Седуммина повредени во тешка сообраќајка во Битола
Седуммина повредени во тешка сообраќајка во Битола

Седум лица се повредени вечерва во сообраќајната незгода што се случила на кружниот тек кај местото Црн мост во Битола.

Повредените со возила на Итната медицинска помош се пренесени на битолската клиника, каде им е укажана лекарска помош и според информациите од битолската полиција никој од нив не е во животна опасност, пренесува „Тера“.

Од полицијата велат дека незгодата се случила околу 20 часот, кога и биле информирани од Итната медицинска помош.

12033419 10207353074642062 530726919 n

Увидот се уште е во тек, по што ќе бидат познати повеќе детали.

Фото: Тера