недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седуммина повредени во удар на гром во САД

sad

Последни вести

Седум лица се повредени кога гром удрил врз паркинг во близина на стадионот во градот Тампа, во американската сојузна држава Флорида, соопшти противпожарната служба од овој град.

Повредените се префрлени во локалната болница, јавија американските медиуми.

Портпаролот на противпожарната служба, Џејсон Пени, изјави дека громот никого директно не го удрил, но дека од силината на ударот повеќе лица паднале на земја.

Никој од повредените не претрпел повреди опасни по животот, наведуваат американските медиуми.

Најчитани вести