недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Седумнаесет кинески војници загинаа при експлозија во магацин за оружје

Државната агенција „Ксинхуа“ јави дека војниците ја оставале муницијата во воен магацин во централниот дел од земјата кога дошло до експлозијата.

kina

Поврзани вести

Седумнасет војници загинале  вчера во Кина при експлозија во магацин за оружје.

Државната агенција „Ксинхуа“ јави дека војниците ја оставале муницијата во воен магацин во централниот дел од земјата кога дошло до експлозијата.

Властите го истражуваат случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести